natura płynie ze szwedzkich ziół

Zioła szwedzkie i ich medyczna charakterystyka

Wielu z nas przyjmuje na co dzień preparaty pochodzenia ziołowego oraz różne suplementy diety zakupione w aptece lub sklepach ze zdrową żywnością. Nie da się ukryć, że są one bardzo pomocne w wielu popularnych i uciążliwych dolegliwościach zdrowotnych. Jednak czy wszyscy z nas powinni je przyjmować? Pamiętajmy, aby przed przyjmowaniem jakiegokolwiek suplementu czy nowych ziół skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym lub spytać o poradę zaprzyjaźnionego farmaceutę.

Zioła szwedzkie – jakie są przeciwskazania do ich przyjmowania?

Jak każda substancja, zioła szwedzkie – dobra propozycja www.evita.sklep.pl nie są zalecane każdemu. Warto znać przeciwskazania do ich stosowania oraz ich przestrzegać. Przeciwskazaniami do ich przyjmowania są między innymi alergie na jakikolwiek składnik ziołowy, rozpoznana niewydolność wątroby, marskość wątroby, niedrożność jelit, ostra i przewlekła niewydolność nerek oraz choroby psychiatryczne i neurologiczne, takie jak na przykład padaczka.

Nalewka z ziół szwedzkich

Ostatnio bardzo popularne staje się przygotowywanie nalewek na bazie ziół, również tych szwedzkich. Przygotowanie takiej nalewki nie jest trudne, ponieważ sami nie musimy komponować mieszanki ziołowej, gdyż jest ona gotowa i dostępna do kupienia w dobrych sklepach zielarskich i aptekach. Oprócz tej mieszanki potrzebujemy również wysokoprocentowego alkoholu, na przykład wódki. Jak zrobić nalewkę? Mieszankę ziołową należy wsypać do dwulitrowej dużej butelki i zalać około 1,5 l wódki, najlepiej żytniej. Odstawiamy taką butelkę w dość ciepłe i najlepiej nasłonecznione miejsce, na około dwa tygodnie. Codziennie powinniśmy wstrząsać taką butelkę, by nasza nalewka wyszła, jak najlepsza i najzdrowsza. Po dwóch tygodniach otrzymaną nalewkę należy odpowiednio przecedzić, by była ona klarowna. Nadaje się do użytku przez wiele lat.