Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się kwas kaprylowy, który jest świetnym wspomagaczem przewodu pokarmowego. Nie tylko usprawnia on pracę jelit i wspiera mikrbiotę, ale też redukuje ilość szkodliwych grzybów bytujących w naszym organizmie. Jest on ceniony za swoje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.
Co warto wiedzieć na temat kwasu kaprylowego?
Kwas kaprylowy znany jest przede wszystkim ze swojego działania przeciwgrzybiczego, ale to nie jedyne jego możliwości. Znacząco obniża on wysoki cholesterol we krwi i polepsza trawienie. Kwas ten wykorzystuje się nawet jako dodatek do pasz, aby zmniejszyć rozwój grzybicy i bakterii wśród hodowlanych zwierząt. Kwas kaprylowy znajdziemy także w globulkach dopochwowych, kremach, żelach i kosmetykach. Wszystko to za sprawą jego właściwości przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych. Przy suplementacji tym związkiem należy spodziewać się zmiany w zapachu potu. W celu zwiększenia siły działania kwasu kaprylowego warto sięgnąć także po czosnek, olejek z oregano, olej kokosowy i olejek z grejpfruta.
Kwas kaprylowy – jak postać i dawka?
Kwas kaprylowy dostępny jest w wielu formach. Można go przyjmować jako kapsułki, globulki dopochwowo, smarować nim ciało (krem, emulsje czy maść). Zaleca się suplementować dziennie od 0,5 g do nawet 1 g kwasu kaprylowego od Evita.sklep dziennie przez okres minimum miesiąca a najlepiej dwóch. Kwas ten występuje w tłuszczu zwierzęcym, kozim i króliczym mleku, olejach roślinnych i w serach.