Jak stosować olej laurowy?

Mimo, iż wciąż nie jest na naszym rynku zbyt popularny, olej laurowy ma już w Polsce swoich amatorów. Podkreślić należy, że w przypadku tej rośliny olej otrzymać można zarówno z jej owoców, jak i liści — tu dobrym przykładem jest laurosept q73.

W zależności od tego, z której części rośliny wytłoczony został olej i tego, w jaki sposób został otrzymany, zmienia się sposób jego stosowania. Zawsze jednak cechuje się on wysokimi właściwościami prozdrowotnymi.

Olejek otrzymywany z owoców wawrzynu szlachetnego stosowany jest najczęściej bezpośrednio na skórę — ma właściwości antybiotyczne, dlatego można także używać go w celu dezynfekcji rany. Innym dobrym pomysłem będzie gorąca kąpiel z dodatkiem kilku kropel olejku z owoców lauru — rozgrzewa i pobudza, a do tego rozszerza naczynia krwionośne. Bardzo podobne właściwości ma także masaż z użyciem takiego olejku. Z kolei osoby zmagające się z reumatyzmem mogą wcierać go bezpośrednio w stawy – w znakomity sposób uśmierza ból.

Z kolei olejki wyprodukowane z liści wawrzynu szlachetnego są wykorzystywane nieco inaczej. Olejek taki spożywa się bezpośrednio lub rozcieńczony z wodą czy też sokiem. Dawkowanie preparatu różni się w zależności od producenta, ale zazwyczaj nie jest to więcej niż kilka kropel dziennie. W przypadku lauroseptu q73, przykładowo, optymalne dawkowanie to 4-6 kropel olejku rozcieńczonego w wodzie. Preparat ten przyjmuje się maksymalnie 4 razy dziennie.