Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że staw skokowy jest nie tylko i wyłącznie jednym z najbardziej skomplikowanych, ale również narażonych na różnego rodzaju urazy elementem układu kostno-stawowego. Warto zaznaczyć, że kontuzje w jego okolicach są zarówno częste, jak i stosunkowo trudne w leczeniu. W jaki sposób można się przed nimi uchronić? Dlaczego warto stosować stabilizator na kostkę?
Jak działa orteza na kostkę?
Warto wiedzieć, że zadaniem ortezy na kostkę jest w najprostszym możliwym ujęciu unieruchomienie stawu stopy. Należy zaznaczyć także, że istotną funkcją omawianego produktu jest wzmocnienie wspomnianej stopy – zobacz na: megamedic.pl/ortezy-kostki. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ortezy z roku na rok coraz częściej stosowane są profilaktycznie. W trakcie noszenia stabilizatora wytwarzane jest ciepło, które zwiększa cyrkulację krwi. Przyspiesza to gojenie, a także pomaga w uśmierzeniu bólu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rozgrzanie stopy doprowadza do sytuacji, że bóle reumatyczne będą ustępowały.
W przypadku jakich urazów powinno się stosować stabilizator?
Można wyróżnić trzy podstawowe urazy stawu skokowego: zwichnięcie, skręcenie, a także złamanie.
Do zwichnięcia w zdecydowanej większości przypadków będzie dochodziło przez niewłaściwe ustawienie stopy. Z kolei objawia się nie tylko silnym bólem, ale również puchnięciem kostki, które nie będzie pozwalało na swobodne poruszanie się. Z kolei skręcenie w najprostszym możliwym ujęciu polega na uszkodzeniu wiązadeł.
Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że stabilizatora nie trzeba używać tylko i wyłącznie w przypadku różnego rodzaju urazów. Osoby aktywne fizycznie, które mają duże skłonności do urazów mogą bez żadnego problemu korzystać z omawianego produktu na co dzień. Godny uwagi jest fakt, że orteza może nie sprawdzić się w przypadku największych możliwych urazów.