maść

Tormentalum – farmaceutyka w uszkodzeniach naskórka

Uszkodzenia i otarcia naskórka zdarzają się często na skutek wielu czynników. Mogą powstać przy drobnych skaleczeniach, ale też przez nadmierne wysuszenie skóry. Nieodpowiednio zabezpieczone dają nieprzyjemne uczucie pieczenia po kontakcie z detergentami i niektórymi kosmetykami. Warto wspomóc ich gojenie, aby uniknąć nadkażeń różnego pochodzenia i stanów zapalnych. Farmaceutyka oferuje w takim przypadku środki o działaniu miejscowym, np. Tormentalum. Mogą być one stosowane tylko w przypadku niewielkich zadrapań.

Środki medyczne w przyspieszeniu gojenia drobnych zranień

Leczenie mniejszych zranień opiera się głównie na środkach do stosowania bezpośrednio na skórę. Przykładem takiego preparatu jest Tormentalum, dostępny tutaj. Najważniejsze w przypadku otarć jest jego działanie:

  • przeciwzapalne
  • hamujące rozwój bakterii
  • zapobiegające obrzękom i łagodzące ich objawy

Maść należy stosować zgodnie z zaleceniami opisanymi w ulotce. Przyjmuje się, że optymalne jest smarowanie uszkodzonych miejsc do 4 razy w ciągu dnia. Nie należy nanosić preparatu na duże zranienia i w okolice oczu.

tormentalum

Środki farmaceutyczne w regeneracji naskórka 

Wśród substancji wykorzystywanych przez współczesną farmaceutykę do leczenia uszkodzeń naskórka znajdują się np. naturalne wyciągi z roślin. Należy do nich kłącze pięciornika. Wykazuje ono działanie przeciwzapalne. Innym ważnym składnikiem tego typu maści jest tlenek cynku (przeciwbakteryjny). Połączenie tych substancji pozwala zapobiegać najczęstszym powikłaniom, które utrudniają gojenie.