Kula ortopedyczna- jaką wybrać?

Kule ortopedyczne zwiększają mobilność pacjentów po urazach kończyn dolnych. Sprawdzają się szczególnie w sytuacji, gdy niewskazane jest obciążanie nogi. Przenosząc ciężar ciała na zdrową kończynę, odciążają chorą. Zapewniają większą swobodę i samodzielność po przebytym urazie. Kule rehabilitacyjne zapewniają właściwe podparcie, umożliwiając leczenie urazów.

Laska ortopedyczna jako wsparcie dla osób w podeszłym wieku

Omawiane akcesoria wykorzystywane są także przez osoby starsze, które potrzebują wsparcia podczas chodzenia. Poprawiają stabilność, można je zabrać na spacer czy do autobusu, zapewniając poczucie bezpieczeństwa i asekurację w codziennych aktywnościach. Osoby starsze korzystają zwykle z kul łokciowych.

Kule do chodzenia – rodzaje

Pod adresem https://megamedic.pl/laski-i-kule-inwalidzkie dostępnych jest kilka rodzajów kuli rehabilitacyjnych, które można rozróżnić ze względu na budowę i przeznaczenie. Najczęściej stosowanym modelem są kule łokciowe, które zbudowane są z aluminiowej nogi z antypoślizgową nasadką, uchwytu i obejmy wytwarzanych z tworzywa sztucznego. Ich konstrukcja gwarantuje wygodne podparcie dłoni i przedramienia. Kule łokciowe są wyposażone w system regulacji, dzięki czemu można dopasować ich długość do wzrostu użytkownika. Kule rehabilitacyjne dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, a także w wersji dla dzieci. Niektórzy producenci oferują także kule inwalidzkie z podwójną regulacją, dzięki czemu można w nich modyfikować zarówno wysokość, jak i długość części utrzymującej przedramię. Takie rozwiązanie zdecydowanie zwiększa komfort jej użytkowania. W przypadku urazów kończyn dolnych oraz nadgarstka warto wybrać kule pachowe, które nie obciążają ani nóg, ani rąk. Ich konstrukcja składa się z aluminiowej nogi z ochronną nakładką gumową, szkieletu oraz wyściółki pachowej z pianki poliuretanowej.