Błędy popełniane podczas robienia hybryd

Manicure hybrydowy zyskał wielką sławę na całym świecie. Polki też go pokochały za jego niesamowitą trwałość i względną łatwość wykonania – w przeciwieństwie do tipsów takie hybrydy każda kobieta jest w stanie zrobić sama, jeśli tylko dysponuje właściwym sprzętem. Ta metoda stylizacji paznokci pozwala cieszyć się przepięknym efektem przez nawet cztery tygodnie, choć to zależy, bo jeśli hybrydy zostaną nieumiejętnie wykonane, mogą niestety odpadać, kruszyć się, zawijać i odpryskiwać. Oto lista najczęściej popełnianych błędów przy stylizacji. Warto je wyeliminować.

1 – Niedokładne usunięcie poprzedniej stylizacji

Porządny zmywacz do paznokci (tutaj) oraz specjalne małe folie i waciki do zawijania płytki powinny być kosmetycznym must have każdej miłośniczki hybryd. Zanim przejdzie się do nakładania bazy, trzeba upewnić się, że poprzednia stylizacja została dokładnie i w stu procentach usunięta. Nawet minimalna pozostałość po starym lakierze doprowadzi do tego, że płytka straci swoją gładkość. Nie da się natomiast zadbać o idealną estetykę manicure’u, gdy wykonuje się go na płytce, która jest chropowata.

2 – Brak przygotowania płytki

Ten błąd jest chyba jeszcze gorszy. Polega on albo na niewłaściwym przyszykowaniu się do hybryd, albo nawet na zupełnym nieprzygotowaniu paznokci do czekającej je stylizacji. Skórki zawsze wymagają natomiast przynajmniej odsunięcia. Jeżeli będą zachodzić na płytkę, prawdopodobnie niechcący pokryje się je lakierem, przez co efekt nie będzie aż tak dobry, jak mógłby być. Zalane skórki mogą być też główną przyczyną schodzenia i zawijania się lakieru. Aby wykonać estetyczne i w stu procentach trwałe paznokcie hybrydowe, w pierwszej kolejności należy poświęcić trochę czasu na zadbanie o same dłonie. Skórki można rozmiękczyć w jakimś płynie lub pokryć je rozmiękczającym żelem, by następnie odsunąć je kowadełkiem albo wyciąć cążkami. Samą płytkę zaleca się odtłuścić albo specjalnym płynem, albo delikatniejszym zmywaczem do paznokci.

3 – Nieprawidłowe utwardzanie warstw

Kolejnym poważnym błędem będzie stosowanie zbyt krótkiego czasu do utwardzenia kolejnych warstw. Z każdym lakierem należy obchodzić się nieco inaczej. Znani producenci opisują na swoich stronach internetowych, jak należy używać ich konkretnych produktów – wskazują, jak długo należy je utwardzać, by uzyskać zamierzony efekt. Zazwyczaj ten czas wynosi od 15 do 30 sekund. Nie należy go oczywiście skracać, ale czasami trzeba go wydłużyć. W przypadku używania małej lampy o niskiej mocy nierzadko zaistnieje konieczność utwardzania paznokci przez nawet jedną czy dwie minuty. Niedokładne utwardzenie będzie skutkować gorszą jakością manicuru.