Dbałość o odpowiednią mikroflorę jelit to temat poruszany przez wielu specjalistów. Większość z nich poleca stosowanie suplementów wspierających działanie układu pokarmowego. W ich skład wchodzą najlepsze probiotyki, które wspomagają prace jelit i stymulują produkcje niektórych witamin.
Probiotyki – jak działają?
Dobry probiotyk ma zapobiegać zakażeniom jelitowym. Jego zadaniem jest wytwarzanie kwasów organicznych, które hamują rozwój patogenów. Probiotyki na jelita przyśpieszają przemianę materii i pomagają w zwalczaniu drobnoustrojów. Ponadto pomagają w wchłanianiu witamin oraz minerałów. Co ważne probiotyk przy antybiotyku nie stanowi zagrożenia, a wręcz przeciwnie jego stosowanie jest polecane przez specjalistów. Należy zaznaczyć, że uzyskiwana dzięki jego zażywaniu odpowiednia praca jelit ma olbrzymi wpływ na stan zdrowia całego organizmu.
Probiotyk dla dorosłych i dzieci – kiedy stosować?
Opisywane żywe kultury bakterii i droższy mogą być zażywane w różnych celach. Probiotyk dla dzieci sprawdzi się w przypadkach występowania atopowego zapalenia skóry. Powoduje przyrost komórek wspomagających leczenia naskórka. Probiotyk dla niemowląt zda egzamin w czasie biegunek. Może występować w formie żelek przedstawiających sympatyczne zwierzęta, takie jak misie. Dzięki temu probiotyk na biegunki staje się bardziej akceptowalny wśród najmłodszych. Żywe kultury bakterii sprawdzą się też przy innych dolegliwościach. Probiotyk na zaparcia ma łagodzi objawy tego problemu. Wspiera prace jelit, a co za tym idzie reguluje i ułatwia wypróżnianie. Probiotyk na żołądek eliminuje wzdęcia i inne dolegliwości związane z tą wrażliwą częścią układu pokarmowego. Probiotyk dla kobiet może występować w wersji dopochwowej i jest polecany w trakcie trwania ciąży i menopauzy. Ponadto sprawdzi się przy infekcjach intymnych. Wybierając najlepszy probiotyk należy sprawdzić czy jego działanie zostało udowodnione w testach klinicznych. Poza tym trzeba zwracać uwagę na rodzaj zawartych w nim bakterii i drożdży.