Morszczyn pęcherzykowaty – pomoc w odchudzaniu

Morszczyn pęcherzykowaty – nazywany również kelpem – to glon należący do klasy brunatnic, posiadający unikalne właściwości prozdrowotne. Występująca przede wszystkim w okolicach brzegowych Oceanu Atlantyckiego i mórz na półkuli północnej (do końca XX wieku naturalnie także w Bałtyku), alga ta od stuleci była wykorzystywana zarówno w sztuce kulinarnej, jak i w medycynie. Co zawiera i na co pomaga morszczyn pęcherzykowaty?

Morszczyn – skład i działanie na organizm

Suszona plecha morszczynu pęcherzykowatego zawiera spore ilości mikroelementów – przede wszystkim jodu. Poza nim można w niej znaleźć np. sód i potas, mangan, magnez, miedź czy siarkę, dlatego środki z morszczynem będą dobrym sposobem na dodatkowe wzbogacenie diety o mikroelementy.

Najważniejszymi, wykorzystywanymi przez farmację substancjami są polisacharydy, takie jak kwas alginowy, fukoiydna czy laminaryna. Inne istotne związki to fukoksantyna czy mannitol. Taki przekrój substancji sprawia, że o wyciąg z morszczynu często opierają się tabletki na odchudzanie W aptece można znaleźć środki, które dzięki wielocukrom morszczynu pomagają uregulować wypróżnienia i wywołać uczucie sytości – a dodatkowo fukoksantyna lekko przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Kompleksowe preparaty z morszczynem

Poszukując odpowiedniego środka, warto przeanalizować skład kapsułek czy tabletek na odchudzanie W aptekach można znaleźć np. preparaty o wielokierunkowym działaniu, zawierające – poza morszczynem – także spirulinę, zieloną herbatę, guaranę czy witaminy. Stosując tego rodzaju suplementy należy pamiętać, aby przyjmować je zgodnie z wytycznymi przedstawionymi na ulotce.