Żylaki to schorzenie obejmujące niewydolność żył. Najczęściej występują one w nogach. Żylaki sprawiają, że żyły nieprawidłowo funkcjonują, stają się zniekształcone, często następuje ich trwałe wydłużenie i poszerzenie, co nadaje mi charakterystyczny kręty przebieg. Schorzenie to leczone jest na wiele sposobów, jednym z nich jest ziołolecznictwo. Zioła na żylaki pozwalają na zmniejszenie różnych dolegliwości związanych z tą chorobą.
Zioła na żylaki – najbardziej polecane
Nie wszystkie zioła dostępne na rynku będą przynosić te same skutki. Każda roślina ma inne substancje aktywne, które w pewien określony sposób działają na dane schorzenia i objawy. Do najważniejszych i najbardziej skutecznych ziół w leczeniu żylaków można zaliczyć: kasztanowiec, miłorząb japoński, głóg, kora brzozy, arnika górska, aronia, babka lancetowata, dziurawiec zwyczajny itd. Zioła na żylaki są ogólnie dostępne, dlatego też często są używane do łagodzenia pewnych stanów związanych z tą chorobą.
Działanie ziół na schorzenia żył
Zioła działają w różny sposób i są podawane na różne sposoby. Jedne będą stosowane, jako okłady, inne będą w formie kremów, żeli, a jeszcze inne będą podawane, jako tabletki, czyli doustnie. Wszystko to wiąże się z tym, jakie substancję aktywne są w wybranych ziołach. Najczęściej zioła na żylaki z LekiNatury mają działanie przeciwzapalne, łagodzące, udrażniające i wzmacniające żyły. Zioła pozwalają zmniejszyć obrzęki, opuchliznę i uczucie ciężkich nóg. Bardzo często łagodzą również ból, który towarzyszy przy tym rodzaju schorzenia. Dzięki ziołolecznictwu osoby mające problem z żyłami mogą lepiej funkcjonować i nie odczuwać w dużym stopniu dolegliwości związanych z zapaleniem żył.
Zioła na żylaki – jak należy je stosować?
Najważniejsze w stosowaniu ziół na problemy z żyłami jest systematyczność. Dotyczy to zarówno preparatów, które są stosowane zewnętrznie, czyli kremy, maści, żel, jak i stosowane do środka, czyli napary, herbaty i tabletki. Zioła na żylaki powinny być regularnie przyjmowane, żeby były widoczne efekty leczenia.