Niestety coraz więcej i to w dodatku młodych ludzi, uskarża się na bóle stawów, wiązadeł, czy mięśni. Często da się to wyregulować za pomocą prostych ćwiczeń, ale niestety bywają też sytuacje, w których należy podjąć bardziej zdecydowane kroki i zdecydować się na plastrowanie bolących lub naderwanych miejsc.
Czym jest plastrowanie i kiedy się je wykonuje?
Plastrowanie to nic innego jak kinesiotaping https://www.orteo.pl/kinesiology-taping. Jest on bardzo pomocny na przykład przy zerwanych wiązadłach lub bolących mięśniach. Działa on na nie niczym plaster, który chroni je przed kolejnymi naderwaniami, a jednocześnie działa przeciwbólowo, dzięki czemu każda kontuzja może zagoić się bez bólu. Oczywiście kinesiotaping bywa też używany profilaktycznie. O co chodzi? Używanie takich taśm przynosi doskonale rezultaty u zawodowych sportowców oraz osób, które intensywnie trenują. Lekarz może zlecić naklejenie ich w najbardziej podatnych na urazy miejscach, aby nie dopuścić do ciężkiego w skutkach urazu, którego leczenie z pewnością będzie trwało dłużej i będzie bardziej wymagające.
Jak wygląda ta forma leczenia?
Kinesiotaping ma formę kolorowych, dość grubych plastrów, które dopasowują się do ciała. Ich naklejenie wymaga pewnej wprawy oraz precyzji, dlatego też dobrze jest, jeśli zajmuje się tym osoba, która posiada już pewne doświadczenie, albo na przykład przeszła pomyślnie profesjonalny kurs związany właśnie z plastrowaniem.